Příběh značky FLÍDR Firesport


1993

Historie FLÍDR Firesport se začala psát v roce 1993, kdy byla založena společnost FLÍDR s.r.o., jejíž hlavní činností bylo kovoobrábění a zámečnické práce se zaměřením na výrobu napájecí techniky pro hospodářská zvířata, řetězové dopravníky a výroba armatur pro sací a tlakové hadice.

Postupem času se sortiment hadic a souvisejícího příslušenství rozšířil o výrobky pro hasiče a později i související požární sport.

Logo FLÍDR s.r.o.

1998

V roce 1998 se konala, ve spolupráci s SDH Široký Důl, první recesní soutěž v požárním útoku pod názvem "O putovní pohár Velké říjnové socialistické revoluce". Soutěž probíhala v areálu firmy FLÍDR s.r.o. a soutěžilo tenkrát celkem 28 družstev. Více zde.

O putovní pohár Velké říjnové socialistické revoluce

2003

Ze soutěže se stala každoroční tradice, obliba stoupala v jejím šestém ročníku se na start postavilo více než 100 družstev z celé České Republiky.

FLÍDR s.r.o. uvádí na trh první generaci inovativního, laminátového koše pro požární sport s názvem Sací koš TURBO.

Sací koš TURBO pro požární sport

2005

O pouhé dva roky později soutěž překročila hranice ČR a na startu se poprvé objevilo slovenské družstvo ze Spišské Soboty.

Rozvíjející se spolupráce se závodníky požárního sportu tak umožnila sbírat zkušenosti a využít jich při výrobě stále lepšího nářadí pro požární sport.

Ilustrační graf

2008

V roce 2008 se počet startujících družstev začal blížit číslu 200 a soutěž byla poprvé přenášena živě v internetovém vysílání.

První živý přenos

2012

Hranice 200 startujících družstev byla překonána v roce 2012.


2017

Program soutěže O putovní pohár VŘSR byl rozšířen o charitativní soutěž Mistrovství Evropy v naběračce.


2018

Firma FLÍDR s.r.o. uvádí na trh novou značku FLÍDR Firesport a její logo, spouští internetový obchod (nejen) s nářadím pro požární sport.

Na podzim roku 2018 se koná dvacátý ročník "Lenina" jak se, již tradiční soutěži v požárním útoku, mezi závodníky běžně říká. V závěru téhož roku představuje FLÍDR Firesport zásadní novinku pro běh s překážkami - hliníkovou spojku ROTT TWIST.

Sací koš TURBO pro požární sport

2019

Začátkem roku uvádí FLÍDR Firesport na trh novou stuhu LASER pro běh s překážkami.

O pár měsíců později představujeme mapu autorizovaných prodejců značky FLÍDR Firesport pro Českou a Slovenskou republiku.

V létě dokončuje firma FLÍDR s.r.o. výstavbu cvičné věže pro požární sport ve svém areálu. 10. srpna 2019 se zde koná nultý ročník soutěže FLÍDR TOWER s mezinárodní účastí.

Sací koš TURBO pro požární sport

2020

FLÍDR Firesport spouští nový web.

1.srpna 2020 mění firma FLÍDR s.r.o. svůj název na Flídr metal s.r.o.

Další část historie s námi můžeš psát i Ty.
Staň se Ambassadorem značky FLÍDR Firesport!

Nový web